ATS postao vlasnik brenda De Tomaso

13. Nov 2013

ATS 2500 GT
Kako pišu nemački mediji, italijanska kompanija Automobili Turismo e Sport (ATS) kupila je prava na poznati automobilski brend De Tomaso.

Kompanija za proizvodnju sportskih automobila De Tomaso osnovana je 1959. godine u Modeni, Italija. Nju je osnovao Alejandro de Tomaso koji je rođen 1928. godine Argentini, a umro  2003. godine u Italiji. Ova kompanija postala je poznata pre svega po modelima De Tomaso Mangusta, Vallelunga i Pantera.

Kompanija De Tomaso bankrotirala je 2004. godine, a za njeno ponovno pojavljivanje pre nekoliko godina bio je zaslužan italijanski biznismen Gianmario Rossignolo. Godine 2011. predstavljen je koncept model pod imenom De Tomaso Deauville Concept, ali je i ovaj pokušaj propao prošle godine i De Tomaso je morao da proglasili bankrot. Ovih dana prava na korišćenje imena De Tomaso kupila je kompanija ATS, koja se priprema na ponovno lansiranje ovog brenda i to sa više novih modela.

Za sada nema zvaničnih detalja o ovoj kupovini, ali bi Automobili Turismo e Sport zvanično saopštenje o svojim namerama vezanim za poznati automobilski brend trebalo da objavi krajem ovog meseca. Pojedini mediji navode da bi budući De Tomaso modeli mogli da dobiju auto platforme od ATS modela, što znači da bi novi model De Tomaso Pantera mogao da se zasniva na modelu ATS 2500 GT. 


Ime i prezime
Komentar