Grčka najomiljenija destinacija

22. Feb 2012

MykonosMeđunarodni sajam turizma, najznačajnija i najposećenija turistička sajamska manifestacija u našem regionu održaće se od 23. do 26. februara. Uprkos aktuelnoj ekonomskoj krizi u celom svetu ovogodišnji sajam turizma neće se razlikovati od prethodnih po broju izlagača i raskoši turističke ponude. Na međunarodnom sajmu turizma, kojim, po tradiciji, počinje letnja turistička sezona u Srbiji, svojom izlagačkom ponudom predstaviće se najveće srpske turističke organizacije, agencije, turoperateri, hotelski lanci, najatraktivnije turističke destinacije, sistemi za rezervaciju karata, osiguravajuće kuće, planine,  banje, jezera, fakulteti za turizam i ugostiteljstvo. Kao i ranijih godina biće predstavljene i najatraktivnije svetske turističke destinacije, aranžmani i cene za predstojeće leto. Najpoznatije domaće agencije odobravaće posetiocima sajma popuste na svoje ovogodišnje aranžmane.  
Prvi put ove godine na sajmu će učestvovati Nemačka, češka, Izrael i Gana.
Međunarodni sajam turizma je jedinstvena prilika da se na jednom mestu upoznate sa celokupnom turističkom ponudom za predstojeće leto i odaberete destinaciju ili aranžman sa uobičajenim sajamskim popustom od 10-25 %.
Poseban štand imaće i najomiljenija destinacija srpskih turista – Grčka. Kako smo saznali u press službi ambasade ove zemlje, ekonomski problemi u kojima se nalaze neće uticati na kvalitet turističke ponude i sigurni su da će se Srbi kao i uvek biti u prijateljskom ambijentu uz tradicionalnu gastronomsku ponudu. Na sajmu će objaviti i pogodnosti koje su pripremili za predstojeću sezonu, jer kako nam je rečeno, dobro im je poznato kakva je ekonomska moć naših građana.
Međutim, pripreme za letovanje već uzimaju maha, nezavisno od sajma turizma. Tako smo u novosadskom Dnevniku mogli da pročitamo su mudri Novosađani već počeli da uplaćuju aranžmane za letnji godišnji odmor. Na ovaj korak ih je osim popusta od 15 odsto navelo i plaćanje u ratama, koje funkcioniše po principu dogovora sa agencijom, tako da četvoročlana porodica izdatak za letovanje ni ne oseti. U novosadskim turističkim agencijama kažu da već ima dosta rezervacija. Rane uplate aranžmana za letovanja su trend među Novosađanima. Veliki broj zainteresovan je za grčke plaže, jer su trenutne cene dosta povoljne - kaže Milica Bjelivuk, agent prodaje turističke agencije Aurora trevel.

Porodice sa malom decom najčešće se odlučuju za letovanja u junu ili septembru, jer su cene aranžmana u tim mesecima pristupačnije. Kada nam takve porodice dođu u maju da rezervišu letovanje, dešava se da nema mesta, pa sada to rade već početkom februara. Letovanja, koja nisu u jeku sezone dosta su jeftinija, jer se za deset noćenja mora izdvojiti od 85 do 120 evra po osobi- kaže vlasnica turističke agencije „Navigator” Karolina Svilar. Po njenim rečima i dalje je omiljena destinacija Grčka, a rezervacije oko Soluna i Halkidikija najbolje idu.

U svakom slučaju nije na odmet da se poseti predstojeći sajma turizma i iskoristi mogućnost da se na jednom mestu informiše o aktuelnoj turističkoj ponudi.                       
Sajam turizma će prvog dana da bude otvoren za posetioce od 10 do 18, drugog i trećeg dana od 10 do 19, a četvrtog dana od 10 do 17 sati. Cena ulaznice je 300 dinara. Više može da se sazna na sajtovima: www.beogradskisajamturizma.rs i www. beogradskisajam.rs.

Ime i prezime
Komentar