Nova Lada XRay je u fazi testiranja

24. Sep 2015

/Lada X-Ray

Najbolji stručnjaci koncerna AvtoVAZ pomno posmatraju novi model kako bi zaključili da li da pokrenu serijsku proizvodnju, piše portal CarNewsWeek.

 

Kompanija AvtoVAZ proizvela je prvi automobil Lada XRay. Najbolji stručnjaci ovog koncerna trenutno pomno posmatraju novo vozilo kako bi zaključili da li da pokrenu serijsku proizvodnju, piše portal CarNewsWeek.

 

Kako navodi izdanje, eksperti ocenjuju da li će automobil biti u stanju da prevaziće sve buduće poteškoće, a ukoro će biti završena i druga probna serija od 67 vozila. Fabrika će moći godišnje da proizvede oko 60 hiljada automobila Lada XRay, što je, prema pisanju portala, prilučno dobro, ukoliko sve bude u redu sa novim modelom.

 

Takođe, kako bi ovaj automobil bio savršen, osoblje se obučava na sledeći način: pored pokretne trake stoje dva automobila na kojima zaposleni vežbaju sastavljanje i demontažu vozila. Motor Lada XRay imaće 120 konjskih snaga i zapreminu od 1,6 do 1,8 litara.

 

AvtoVAZ je na moskovskom Off-Road Show 26. avgusta predstavio novi model Lada Vesta Cross, čija će serijska proizvodnja početi na jesen 2015. godine.

Ruska reč


Ime i prezime
Komentar