Peugeot sprema 308 GTi

23. Apr 2013

Peugeot-308-gti
Prema navodima pojedinih svetskih izvora, kompanija Peugeot namerava da razvije luksuzniju pod-brand ponudu svojih regularnih modela. Za razliku od kompanije Citroën koji kupcima nudi luksuzniju DS liniju modela, Peugeot svoju ponudu namerava da predstavi sa tri nove oznake: XY, GTi i R. Peugeot XY predstavljaće luksuzni deo ponude modela, koji će se od standardne ponude razlikovati prvenstveno po bogatijoj opremi i novom stilu uz mogućnost personalizacije samog automobila. Sa druge strane, Peugeot GTi i R modeli iskoristiće sportski potencijal francuskog brenda, koji u poslednjih nekoliko meseci dobija odlične kritike na račun sportskog modela Peugeot 208 GTi.

Novi Peugeot 308 takođe trebalo bi da dobije pravu hot-hatch varijantu pod oznakom GTi, dok bi model Peugeot 208 pored GTi verzije na tržištu trebalo da se pojavi i u R varijanti, a snaga njegovog motora iznosila bi 270 KS. Dakle, Peugeot R će biti prava sportska verzija sa dorađenim pogonom, sportskim oslanjanjem, poboljšanim upravljačkim i kočnim sistemima i sportskim dizajnom eksterijera i enterijera automobila.

Za sada nema konkretnih datuma pojavljivanja ili drugih bitnih podataka, ali se očekuje da će u vezi ovoga Peugeot delovati relativno brzo, zbog preko potrebne promenu u trendu prodaje i percepciji kvaliteta i imidža samog brenda. Drugim rečima, novi Peugeot 308 stići će uskoro na tržište i u francuskoj kompaniji veruju kako u rukama, posle novog modela Peugeot 208, imaju još jedan snažan tržišni adut.

Ime i prezime
Komentar