Prema podacima Evropske asocijacije proizvošača automobila (ACEA), u Evropi je u septembru 2020. godine prodato 1,3 miliona novih automobila, što je 1,1 odsto više u odnosu na isti mesec prošle godine. Ovo je prvi uspeh za evropsko tržište automobila od početka pandemije virusa korona. Generalno, od januara do septembra 2020. godine prodaja novih automobila u Evropi smanjila se za 29 odsto u odnosu na isti period 2019. godine.
Pad prodaje u Evropi
18. May 2017
Pošlog meseca prodaja novih automobila u Evropi značajno je pala, a kao glavni razlozi navode se slaba prodaja Volkswagenovih automobila, loše trgovanje tokom Uskrsa i pad prodaje u Velikoj Britaniji, javlja Reuters. Ukupan pad prodaje iznosio je 6,8 odsto, a značajno manje automobila registrovano je nego prošle godine.
U aprilu je registrovano 1,23 miliona automobila, što je manje nego prošle godine kad je taj broj bio 1,32 miliona. Međutim, uprkos padu u aprilu ove godine je još uvek više novih automobila na putevima nego godinu ranije, ali, ne Volkswagenovih.
Nemački proizvođač iz Wolfsburga je u problemima s obzirom na to da je pad u aprilu bio čak 14 odsto, dok je Renault zabeležio pad od samo 3,3 odsto. Svi automobilski proizvođači imali su pad prodaje, izuzev Toyote i Kie.