Svojim programom za budućnost Next Level Škoda, kompanija se fokusira na tri prioriteta: Prvo, proširenje portfolija modela prema početnim segmentima. Cilj je dodati varijantu početnog nivoa svakoj od postojećih serija modela kako bi se privukla još šira ciljna grupa. U isto vreme, kompanija se drži modela poput nove generacije Fabia Combi. Drugo, Škoda razvija nova tržišta za dalji rast. Treće, marka se bavi održivošću i raznolikošću u svim aspektima svog rada.
Prva električna Škoda stiže 2020. godine
28. Nov 2017

Premda su se na internetu pojavile informacije da nemački Volkswagen ne dozvoljava da Škoda uđe u proizvodnju električnih automobila, a da se češki proizvođač tome suprotstavlja dileme izgleda da nema. Iz Škode je stigla potvrda da će da nastavi s tradicijom proizvodnje svojih najvažnijih modela u pogonima u svom sedištu, odnosno u Mladoj Boleslav, u Češkoj, a od 2020. godine na istom mestu počeće i proizvodnju automobila na električni pogon sa znakom Škoda. Godinu dana ranije Škoda će da pokrene proizvodnju delova za plug-in hibride koji će da se ugrađuju u njihova ali i druga vozila Volkswagen Grupe.
Prvi modeli koji su predviđeni da otvore eru elektrifikaciju u Škodi, biće plug-in hibridne verzije aktuelne generacije modela Superb i Kodiaq. Oba automobila pokretaće hibridni pogonski sklop koji koji će da bude preuzet iz Passata GTE, a čini ga kombinacija 1,4-litarskog TSI motora uparenog s 85 kW snažnim elektro motorom. Ovaj hibridni pogon generisaće snagu od 160 kW, odnosno 217 KS.
Godine 2020. na tržište bi trebalo da stigne prvi Škodin automobil na električni pogon, a koji je najavljen konceptnim modelom Vision E početkom ove godine. Taj bi automobil trebalo da bude treći električni model Volkswagen Grupe koji će da stigne na tržište, ubrzo nakon vozila sa znakom Volkswagen i Audi.
Nakon toga Škoda će da ponudi svoj novi najskuplji model, električni coupe-SUV koji će po dimenzijama u gami da zauzme mesto između Karoqa i Kodiaqa. Snaga njegovog pogonskog sklopa biće oko 224 kW, odnosno 305 KS, čime će ovaj automobil da postane i najsnažniji Škodin model u ponudi.
U isto vreme Škoda će da lansira i cenovno mnogo pristupačniji električni hatchback koji će se da se zasniva na modelu Volkswagen I.D. i navodno bi mogao da nosi naziv Felicia. Do 2025. godine električni pogon mogao bi da se nađe u još dva automobila, jednom kompaktnom crossoveru i sportskom modelu koji bi mogao da bude u stilu klasičnog modela 110R.








.png)


