Autonomni ruski automobili na zimskom testu

29. Nov 2017

Predsednika Putina upoznaju sa tehnologijom autonomne vožnje
Najveća ruska tehnološka kompanija Jandeks nada se da će u budućnosti na ulice izbaciti čitavu flotu taksija bez vozača.

Automobili bez vozača u novembru 2017. godine prvi put su u istoriji krenuli po snežnim putevima u Moskovskoj oblasti. Jandeks, najveća ruska tehnološka kompanija, sprovodi ovo testiranje, jer želi da proveri efikasnost svojih automobila opremljenih autopilotom u zimskom periodu, kada sneg može da zakloni oznake na putevima i kamerama na automobilu oteža navigaciju.

Jandeks u testiranju koristi dve Toyote Prius, a zaposleni navode da je ispitivanje još uvek u ranoj fazi. Potrebni su dodatni testovi. Kompanija se nada da će u budućnosti na ulice izbaciti čitavu flotu taksija bez vozača.

„Treba da se izborimo sa različitim izazovima, ako želimo da naši automatski automobili postanu masovan proizvod. Trenutno radimo na tome”, saopštila je ruska kompanija za TJournal. 
Russia Beyond


Ime i prezime
Komentar