Počeo Salon automobila u Parizu

29. Sep 2016

Mondial de l Automobile
Paris Motor Show (Mondial de l Automobile), jedan od najvećih i najposećenijih sajmova automobila u svijetu, počeo je danas za novinare, dok će svoja vrata za publiku da otvori u subotu 1. oktobra i trajaće do 16. oktobra.

Očekuje se da će više od milion i po ljudi da poseti devet paviljona na Paris Expo - Porte de Versailles u kojima će na skoro 125.000 kvadratnih metara svoja dostignuća da izloži 230 proizvođača, praktično svi koji nešto znače u automobilskoj industriji. Biće prikazane tehnološke inovacije koje najavljuju budućnost mobilnosti, autonomna i električna vozila, nove energije, 140 svetskih i evropskih premijera, a takođe i francuskih.

 

Najviše izložbenog prostora na Port de Versailleu pripalo je francuskim proizvođačima automobila: Renault-Nissan, PSA Peugeot Citroen, DS i rumunska Dacia koja je vlasništvo Renaulta, pa je se podrazumeva da se oseća kao kod kuće.

Ovogodišnji Paris Motor Show, prema najavama izlagača, biće skromniji, naime potreba za smanjivanjem troškova učiniće da će njihovi nastupi biti manje s manje luksuza i ekstavagancije. Neki brendovi ove godine neće se ni pojaviti, to su Aston Martin, Ford, Volvo, Rolls Royce i Lamborghini. Razlog je kako navode prelazak na modernije, digitalne vidove predstavljanja novih modela, jer su sajmovi automobila zastareli i skupi i polako će ih zameniti brojni socijalni mediji kao što su facebook, twitter, instagram i slično.


Ime i prezime
Komentar