Sud je presudio u korist francuske kompanije, navodeći mogući uticaj Polestara na imidž Citroena. Polestar će da bude primoran da Citroenu plati 150.000 evra odštete i zamrzne prodaju u Francuskoj na šest meseci. Francuski sajt Polestar je trenutno blokiran i na njemu stoji „Veb lokacija Polestar nije dostupna u Francuskoj zbog regionalnih ograničenja upotrebe francuskih žigova.“
DS planira novi SUV za 2018. godinu
04. Dec 2015


Kako je najavljeno, DS namerava da u narednom periodu nastavi da proširuje ponudu, a jedan od najznačajnijih noviteta biće novi SUV model namenjen prvenstveno evropskom tržištu.
Grupacija PSA Peugeot Citroen razvija novu platformu koju će da koriste sva tri brenda - Peugeot, Citroen i DS. Prvi modeli koji će na njoj da budu proizvedeni biće sledeći Peugeot 208 i novi DS3. Novi DS3 trebalo bi u prodaju da stigne 2018. godine, a pored njega pojaviće se i novi SUV, koji se nezvanično naziva DS3 SUV.
Za sada nema zvaničnih podataka o tom modelu, ali se sa sigurnošću pretpostavlja da će se zasnivati na novom DS3 i da će da bude konkurent Mini Countrymanu, ali i novom Audi Q1. Najverovatnije neće imati pogon na sva četiri točka, s obzirom da za takav pogonski sklop kupci nisu naročito zainteresovani, a i značajno podiže cenu razvoja i proizvodnje.
Kad je reč o motorima, osnovu će da čine unaprađeni 1.2 PureTech benzinski i 1.6 HDi dizel motori. Najvljena je i ugradnja plug-in hibridnog pogonskog sklopa, dok je snažniji 1.6 THP predviđen samo za najsnažnije verzije.








.png)


