Lexus je zabeležio značajan uspeh prodajom svog milionitog modela u Evropi, pošto je postigao ukupni sedmocifreni prodajni rezultat u septembru ove godine. Ovaj uspeh vremenski se podudara sa tridesetogodišnjicom od početka prodaje Lexusa u Evropi. Aktuelni uspeh zasnovan je na samopunjivom hibridno-električnom pogonu, jedinstvenom dizajnu, posvećenosti kupcu i održavanju vozila, koji služe kao primer u auto-industriju.
Električni Lexus UX 300e stiže u Evropu
13. Aug 2020
Očekuje se da će električni krosover Lexus UX 300e prvi put da bude dostupan kupcima u Velikoj Britaniji, gde bi prodaja trebalo da počne u oktobru ove godine.
Očekuje se da će Lexus UKS 300e kada će se nađe u prodaji u Evropi biti dostupan u dva trim nivoa - Premium Plus i Takumi. Bez obzira na izbor, svi modeli biće opremljeni dvostrukim LED farovima sa automatskim prebacivanjem dugog svetla, prednjim i zadnjim senzorima za parkiranje zajedno sa kamerom za vožnju unazad, senzorom za kišu i mogućnošću povezivanja mobilnog telefona, kao i električno podesivim grejanjem prednjih sedišta, dok će sigurnu vožnju da omogući Lexusov bezbednosni sistem. Biće u ponudi i nijansa Fuji Red i Velvet Black bez posebne doplate, a pored pet metalik nijansi boje, kao opcija biće u ponudi dve posebne pod nazivom Sonic Titanium i Sonic Vhite. Bilo kojom odabranom kombinacijom boja, izgled spolja biće zaokružen aluminijumskim krovnim šinama i 17-inčnim aluminijumskim naplatcima.
Pri naručivanju Premium Plus verzije kupci dobijaju još više kože u unutrašnjosti, dodatnu ventilaciju prednjih sedišta, grejanje zadnjih sedišta, grejanje volana, mogućnost bežičnog punjenja mobilnih uređaja, podno osvetljenje kada se vrata otvore i beskontaktni taster. Takumi opcija dodaje vrhunski zvučni sistem Mark Levinson, 10,3-inčni ekran, sistem za navigaciju, električno otvaranje i zatvaranje zadnjih vrata, kao i pokrivenost kamerama od 360 stepeni, displej na vetrobranskom staklu i trostruke LED farove. Kao deo Takumi paketa, sistem za detekciju predmeta na “nevidljivim” mestima i praćenje događaja iza automobila sa mogućnošću automatskog kočenja pružiće dodatnu bezbednost, dok će 18-inčni naplatci i aluminijumski dodaci da ulepšaju izgled.
Pogonski agregat sastojaće se od elektromotora (150 kW / 204 KS) zajedno s baterijom kapaciteta 54,3 kWh, što bi trebalo da bude dovoljno za ubrzanje od 0 do 100 km/h za 7,5 sekundi i maksimalni domet od 315 km jednim punjenjem. Očekuje se da će podržati nekoliko brzih DC ili AC načina punjenja, a najbrža opcija je da se baterija napuni do 80 odsto u 52 minuta.
Očekuje se da će se cene kretati od najmanje 52.800 evra za Premium Plus verziju do 59.580 evra za verziju Takumi. Primanje porudžbina počeće u Velikoj Britaniji u oktobru ove godine, a prve isporuke kupcima zakazane su za mart sledeće godine. Tačni datumi dolaska na druga evropska tržišta još nisu poznati.
Voznim parkom automobila, uključujući UX 300e i LC kabriolet, Lexus će da bude zvanični prevoznik ovogodišnjeg 77. Venecijanskog filmskog bijenala od 2. do 12. septembra.