Lexus na gorivne ćelije

13. Feb 2015

Lexus LS
Toyotin luksuzni brend takođe će da bude opremljen novom pogonskom tehnologijom na gorivne ćelije. Prvi model u koji će da budu ugrađene gorivne ćelije biće limuzina LS, čija autonomija kretanje neće da bude manja od 380 kilometara.

 

Prvi hibridni automobil na svetu bio je Prius, Toyota ga je predstavila 1997. godine i on je do danas neprikosnovi lider u ovoj kategoriji automobila. Prošlog mesec japanski proizvođač je na salonu automobila u Los Angelesu imao je premijeru modela Mirai, automobila na vodonikove gorivne ćelije, koji umesto ugljen dioksida i svih ostalih štetnih gasova i materija po okolinu stvara samo vodu.

Toyotin plan je da tehnologiju gorivnih ćelija primeni i u nekim drugim svojim modelima, a jedan od prvih kandidata je i limuzina Lexus LS.

Ovaj model bi u prodaji trebalo da se pojavi 2017. godine, a kako najavljuju iz Toyote radijus kretanja bio bi najmanje 380 kilometara.


Ime i prezime
Komentar