Grupa Renault, jedan od ključnih igrača na tržištu automobila, ponosno najavljuje početak saradnje sa kompanijom Veolia, svetskim liderom u oblasti optimizovanog upravljanja resursima i Solvayjem, vodećom naučnom kompanijom. Cilj ovog partnerstva je da se omogući kružna ekonomija metala od kojih su sačinjene baterije električnih automobila, i to recikliranjem po načelu „zatvorene petlje”.
Renault gradi fabriku u Alžiru
08. Oct 2013

Posle velikog uspeha sa novim proizvodnim kapacitetima u Maroku, ali i sasvim dobrom prodajom modela modela Renault i Dacia, francuski proizvođač automobila nedavno je krenuo u izgradnju još jedne nove fabrike na severu Afrike i to u Alžiru, gde je francuski uticaj, budući da se radi o bivšoj francuskoj koloniji, i dalje veoma visok.
Cena celokupnog projekta trebalo bi da iznosi 50 miliona evra, a fabrika bi imala maksimalni proizvodi kapacitet od 25.000 automobila godišnje. Iz nje bi trebalo da izlazi model Renault New Symbol, jeftin automobil baziran na Dacia modelima koji bi bio namenjen pre svega alžirskom, a kasnije i ostalim afričkim tržištima. Za sada još uvek nema zvanične potvrde da li će Renault New Symbol zapravo biti prekopirani model Dacia Logan, ali je potvrđeno da će koristiti novu Renault auto platformu koju koristi i novi model Dacia Logan. Prethodne informacije ukazivale su na to da bi novi jeftini frnacuski model zapravo trebalo da bude prekopirani model Renault Clio.








.png)


